Yurtiçi Turlar

Yurtdışı Turlar

Gemi Turları

Mavi Yolculuk

Oteller

Kara Turları

BALKAN

 • EXTRA TURLAR VE AKŞAM YEMEKLERİ FİYATA DAHİL!!!
 • YUNANİSTAN - MEKEDONYA - SIRBİSTAN - BOSNA HERSEK - HIRVATİSTAN - KARADAĞ
 • Konaklama: 3* VE 4* OTELLERDE KONAKLAMA
 • Tur Süresi: 7 Gece 8 Gün
 • Hareket Tarihleri: 2018
 • Hareket Noktaları: BELİRLENEN HAREKET NOKTALARINDAN
 • Ulaşım Şekli: OTOBÜS
 • Kişi Başı:
  549 €
  den başlayan fiyatlarla...
 • BALKAN TURU

  7 GECE – 8 GÜN

  1.GÜN: Siz değerli misafirlerimizle, önceden planlanan saatte ve yerde buluşup yolculuğumuza başlıyoruz. Öncelikle Çanakkale üzerinden Lapseki feribot iskelesine ulaşıp Gelibolu’ya geçiyoruz. Daha sonra 1,5 saatlik bir yolculukla Yunanistan sınır kapımız İpsala’ya ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından sabahın erken saatlerinde Yunanistan’a geçiyoruz.

  2.GÜN: Sınır kapısından yaklaşık 2,5 saat mesafede Kavala şehri yakınlarında kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltımızın ardından Selanik üzerinden doğru Makedonya’nın başkenti Üsküp’e devam ediyoruz. Varışımıza müteakip öğle yemeği ve tarihi çarşılarda alış veriş molası alıyoruz. Üsküp’deki gezimizde ise Tarihi Osmanlı Çarşıları içerisinde yer alan Hanları, Hamamları, Vardar nehri üzerindeki Taş Köprü’yü Büyük İskender meydanını, Nuhun gemisi’nin kopyasını, devasa Heykelleri, Üsküp’lü Rahibe Terasa’nın müzesini, Tarihi tren istasyonunu fotoğraflama imkanımız olacaktır. Turumuzun sonunda Otelimize yerleşip dinlenme imkanımız olacak. Akşam arzu eden misafirlerimizle yemekli Makedon Gecesi’ne katılma imkanı.. Konaklama Üsküp’de otelimizde.

  3.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz.Kumanova Şehrinden sonra sınırkapısını geçişimizle Sırbistan’ın Niş Şehrinin yanından geçip öğleden sonra Belgrad’a varıyoruz. Panoramik turumuza Nato’nun Bosna savaşını bitiren Belgrad bombardımanından günümüze kalan Radyo televizyon binası ve Genelkurmay binalarını görüp, Osmanlı’nın 1457’de feth ettiği Belgrad Kalesine ulaşıyoruz. Kale içerisinde turumuza yürüyerek devam ederken Tarihi Kale Meydanı, Saat Kulesini, İstanbul Kapı’yı, Ali Paşa Türbesi’ni göreceğiz. Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği noktayı da kaleden fotoğrafladıktan sonra Belgrad çarşılarında serbest zaman alacağız. Akşam arzu eden misafirlerimizle yemekli Balkan gecesine gidebiliriz. Konaklama Belgrad’da otelimizde.

  4.GÜN: Sabah otelde alacağımız kahvaltıya müteakip Belgrad’dan ayrılıp, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya yola çıkıyoruz. Dirina nehri üzerinde yaralan sınır kapısını geçtikten sonra yaklaşık 3 saat daha muhteşem dağlık ormanlık karayolundan devam ederek başkent Saraybosna’ya varıyoruz.1991-95 yılları arasında devam eden Sırp bombardımanında şehirlerine iaşe ve silah yardımı sağlamak için Bosnalıların açtıkları Umut Tüneli gezimizin ilk durağı. Halen 90 lı yaşlarda olan bir ninenin kendi evinden başlamasını kabul ettiği tünel 800 m. uzunluğunda. Daha sonra gezimize tarihi Osmanlı çarşısı Başçarşı’da devam ediyoruz. Tarihi Gazi Hüsrev Paşa Camii avlusunda rehberimizin anlatımından sonra Çarşı’da serbest alışveriş molası veriyoruz. Çarşı içerisinde ayrıca görülebilecek yerler Ferhadiye Camii, Büyük kilise, Sinagog ve tarihi hanlardır. Gezimizin sonrasında konaklama Saraybosna’da otelimizde, akşam yemeği ise fiyatımıza dahil otelimizdedir.

  5.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra bir başka Bosna Hersek şehri MOSTAR’a hareket ediyoruz. Balkan dillerinde Köprü anlamına gelen bu şehirde de 400 yıldan fazla Osmanlı hakimiyeti vardır. Şehirde ki gezimiz esnasında Bosna savaşının heryere kazınan izlerine tanık olacaksınız. Mostar Köprüsü, Tarihi Koska Mehmet Paşa camii ve Külliyesi çarşı içerisinde göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Neredva Nehrini de fotoğrafladıktan sonra bir başka ülkeye Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra varacağımız Dubrovnik Unesco Dünya mirası listesinde deniz kenarına kurulmuş muhteşem bir eski Osmanlı kalesi Tura çıkmadan önce mutlaka internetten fotoğraflarına bakmayı ihmal etmeyiniz.Tarihi mekanlar ve katedraller Stradon Caddesi göz alıcı büyüsü ile sizleri bekliyor. Vaktiniz kalırsa merkezdeki dev akvaryumuda gezmeyi unutmayınız. Gezimizin sonunda konaklama ve fiyatımıza dahil akşam yemeği Dubrovnik’de otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz Dubrovnik Casinolarında şanslarını deneyebilirler.

  6.GÜN: Oteldeki kahvaltımızın ardından sabah otelden ayrılıyor ve Karadağ ülkesine yola çıkıyoruz. Sınır kapısındaki işlemlerden sonra Osmanlının tarihte Dalmaçya kıyılarında alamadığı nadir yerleşim yerlerinden Kotor’a varıyoruz. Kotor kalesi ve sahil kesimi muhteşem muhakkak internetten bir göz atın. Tarihi meydanları gezdikten sonra büyük tünelden geçip güneye doğru devam ediyoruz.. Singapurlu bir işadamının satın aldığı Aziz Stephan Manastır adasını fotoğrafladıktan sonra Karadağ ülkesini terk etmek ve Arnavutluk’a geçmek üzere sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Makedonya’ya doğru yola çıkıp akşam saatlerinde muhteşem Ohrih Gölü kenarındaki otelimize varıyoruz. Akşam konaklayacağımız oteldeki yemek fiyatımıza dahildir.

  7.GÜN: Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası Göl kenarında tarihi kent Ohrid’e geçiyoruz. Çarşı merkezinde Aya Sofya Kilisesi Tarihi Antik tiyatro, Atatürk’ümüzün Rumilindeyken silah arkadaşlarıyla buluştuğu Çınar altı gezeceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda Ohrid çarşılarında serbest zaman alıyoruz. Özellikle Sedef takılarıyla bayanların cenneti sayılan Ohrid’de iyi alışverişler… Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle Avrupa’nın bu en derin gölü olan Ohrid’de 1 saatlik tekne turu yapıyoruz. Ve bu sayede muhteşem Osmanlı kalesini, kiliseleri, Eski Yugoslavya devlet başkanı Tito’nun yazlığını gölden fotoğraflama imkanı bulabiliyorsunuz. Akşam dileyen misafirlerimizle yemekli Balkan gecesine gidilecektir. Konaklama yine Ohrid Gölü kenarında otelimizde.

  8.GÜN: Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra Resne üzeri türkülerden hatırladığımız Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla Atatürk’ümüzün Askeri İdadiyi okuduğu Liseye varıyor ve Atatürk Müzesi’ni geziyoruz. Manastır Çarşılarındaki turumuzun ardından serbest alışveriş molası veriyoruz. Turumuzun sonunda Yunanistan’ın Niki sınır kapısından geçip öğleden sonra Selanik’e varıyoruz. Burada da bizi Atatürk’ümüzün doğduğu ev karşılıyor. İzmir’imizin birebir kopyası olan Selanik’de   Aristotales parkında alacağımız serbest zamanın yanı sıra Beyaz kule ve kordon boyu, Helexpo fuar alanı göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimizle akşam yemekli Yunan taverna gecesine gidip son gece doyasıya eğleniyoruz. Konaklama Selanik’te otelimizde.

  9.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra turumuzun başında kahvaltı molası aldığımız Kavala’ya geçiyoruz. Kavalalı Mehmet ali Paşa’nın külliyesinden günümüze kalan İmaret binasını görüp kaleden muhteşem Kavala fotoğrafları çekiyoruz. Muhteşem Süleyman dizisinden hatırlayacağınız Pargalı İbrahim Paşa Camii ve su kemerlerini gördükten sonra Kavala kurabiyesi alışverişlerimiz yaptıktan sonra Türkiye’mize doğru yola çıkıyoruz. İpsala gümrük kapısı sınır işlemlerinden sonra Çanakkale üzeri ertesi gün sabah saatlerinde hayırlısı ile memleketimize varıyoruz. Başka bir turda görüşmek üzere.

  FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER;

  *ULAŞIM HİZMETLERİ

  *3* VE 4* OTELLERDE KONAKLAMA

  *REHBERLİK HİZMETLERİ

  *3 GECE OTELLERDE AKŞAM YEMEĞİ

  *3 GECE AKŞAM YEMEĞİ EĞLENCELİ DIŞARDA

   

  FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  *MÜZE, ÖREN YERİ VE TEKNE TURLARI

  *SELANİK’DE GİDİLECEK YEMEKLİ TAVERNA GECESİ

  *15 TL. YURTDIŞI ÇIKIŞ HARÇ ÜCRETİ

  *15 EURO.  ZORUNLU YURTDIŞI SAĞLIK SİGORTASI.

  *120 EURO. SCHENGEN VİZE ÜCRETİ. YEŞİL PASAPORTLU MİSAFİRLERİMİZİN VİZE ALMASINA GEREK YOKTUR.

 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA VE BALKAN

  10 Gün-10 Gece
  En yakın tarih: 27 Ekim / 05 Ka...
  699 €
 • İTALYA VE GUNEY FRANSA

  8 GECE - 9 GÜN
  En yakın tarih: 2017...
  999 €
 • BALKAN

  7 Gece 8 Gün
  En yakın tarih: 2018...
  549 €
 • DUBAİ

  3 GECE - 5 GÜN
  En yakın tarih: 2017...
  0,00 €
 • Rezervasyon