Yurtiçi Turlar

Yurtdışı Turlar

Gemi Turları

Mavi Yolculuk

Oteller

Gap Turları

ÖZEL GAP TURU 2019

 • Binlerce yıllık kültürün beşiği olan topraklarda keyifli bir geziye hazır olun! 7 gece 7 gün Baştan başa Özel Gap Turu için yerini ayırtmayı unutma!
 • HATAY – GAZİANTEP – ŞANLIURFA – MARDİN - BATMAN – ADIYAMAN
 • Konaklama: 6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 • Tur Süresi: 7 GECE 7 GÜN
 • Hareket Tarihleri: 19 - 26 EKİM 2019
 • Hareket Noktaları: ÜÇYOL ÜÇYKUYULAR KARŞIYAKA BORNOVA
 • Ulaşım Şekli: LÜX OTOBÜS
 • Kişi Başı:
  1749 TL
  den başlayan fiyatlarla...
 • ÖZEL G.A.P TURU 

  MARDİN, MİDYAT, NEMRUT, GÖBEKLİTEPE ve HASANKEYF PROGRAMA DAHİL...

  BÖLGENİN ŞEÇKİN OTELLERİNDE 6 GECE Y.P. KONAKLAMA (7 Gün-7 Gece)

  Adana - İskenderun - Antakya - Harbiye – Gaziantep - Halfeti - Göbeklitepe - Harran - Urfa - Mardin - Midyat – Diyarbakır -Hasankeyf - Nemrut - Adıyaman - Kahramanmaraş - Konya - Afyon 

   

   

  19.Ekim.2019 (Cumartesi)

   

   

  Akşam, saat 17.00 ÜÇKUYULAR (Pamukkale Yazıhane Önü),17.15 ÜÇYOL (Kamilkoç Yazhane Önü), 17:45 KARŞIYAKA (Anıt), 18.00 BORNOVA ( Ege Üniversitesi Acil )’ nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.KULA- AFYON - KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.

   

  (İzmir-Hatay Şehirleri arası mesafe;1070.km) Buda yaklaşık 16 saat sürer.

   

  1. GÜN: 20.Ekim:2019 (Pazar)

  ADANA: (Merkez Cami-Taş Köprü)

  ANTAKYA: (Harbiye Şelalesi-Habibi Neccar Cami-Ulu Cami-Uzun Çarşı)

  Değerli misafirlerimiz Sabah erken saatlerde Adana’ya varıyoruz. Kahvaltı yaptıktan sonra ve rehberimizle de buluştuktan sonra Adana gezimize başlıyoruz. 1999 yılında biten Büyük Merkez Camisini gezdikten sonra ve 200 yaşında faal olan taş köprüyü fotoğrafladıktan sonra Antakya’nın mitolojik dönemlerinden günümüze Kadar Daphne ile Apollo’nun Efsanesini konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz. Öğlen yemeği yenilecek restorana geçiyoruz.

  Harbiye şelalelerini gezdikten sonra Künefesi, Asi Nehri, Şelaleleri, Kiliseleri ve dizilerle ünlenen Antakya gezimize başlıyoruz.

  Şehrin sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyerek turumuza devam ediyoruz. Anadolu’da yapılan İlk Camilerden biri olarak bilinen Habibi Neccar Camii ve Hemen yanında bulunan Katolik Kilisesi, Ortodoks kilisesi, Protestan Kilisesi ( izin verildiği takdirde ) ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra. Ulu Cami ve uzun çarşının Girişinde alışveriş için serbest Zamandan sonra konaklayacağımız (Hatay Öz Cihan) otele geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

  1. GÜN: 21.Ekim.2019 (Pazartesi)

  GAZİANTEP: Zeugma Mozaik Müzesi – Gaziantep Kalesi – Tahmis Kahvesi – Bakırcılar çarşısı – Baharatçı Çarşısı

  Değerli misafirlerimiz otelimizde alının açık büfe kahvaltıdan sonrasında, Gaziantep’e varmak üzere yola çıkıyoruz. (180km)

  Gaziantep’e vardıktan sonra ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikler Müzesini geziyoruz ve müzeden sonra

  Öğle yemeği (extra olan) için yemek yiyeceğimiz mekana geçiyoruz ve daha sonra kalenin yapılış tarihi bilinmeyen, ilk önceleri gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesini dışarıdan görüyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi (Extra) molası veriyoruz.

  Dinlendikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ve daha sonra 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan Gaziantep Safir  oteline yerleşmek ve akşam yemeğini yemek üzere hareket ediyoruz.

   

  1. GÜN: 22.Ekim.2019 (Salı)

  BİRECİK: Halfeti-Tekne Turu-Rum kalı-Savaşan Köyü

  ŞANLIURFA: Balıklıgöl - Hz. İbrahim Makamı - Rızvaniye Camii - Gümrük Han -Göbeklitepe

   

  Sabah açık büfe kahvaltının ardından Birecik’e hareket etmek üzere(saat 09.00'da) otelden ayrılıyoruz. (60km)

   

  Değerli Misafirlerimiz; Birecik'te nesli tükenmekte olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak Kuşlarım. ziyaret edip ve Ornitoloji; ( Nesli tükenen) dalı olan kuş bilim uzmanından bilgi aldıktan sonra ve kısa bir molanın ardından Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz.(40Km)

  Birecik Barajı’nın yapılmasından dolayı sular altında kalan sessiz Halfeti’yi Birecik Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 1 saat sürecek olan bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tarihî Kral Kızı Mağarasını Rum Kaleyi, Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan Savaşan Köyünü gezip fotoğrafladıktan sonra tekrar Halfeti'ye dönüyoruz. Öğlen yemeğini yedikten sonra Halfeti'den ayrılarak Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz.(130.Km)

  Balıklı Göl,  Ayn Zeliha Gölü Hz. İbrahim'in yaşadığına inanılan Mağarayı ve Mevlüdi Halil Camiyi gezdikten sonra Osmanlı döneminde yapılmış Tarihi çarşılar olan Kazaz, Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar, Çarşısını gezdikten sonra Eşkıya filminden ve Küçük ağa dizisinden hatırlayabileceğiniz Gümrük hanında Mola ve serbest alışveriş zamanı vereceğiz. Buluştuktan sonra Akşam konaklayacağımız ( Şanlıurfa Kilim )otele yerleşiyoruz.

  Akşam yemeği sıra gecesi ve programına katılmak üzere otelden ayrılarak Şanlıurfa Tarihi Konukevine hareket ediyoruz. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi'ne katılıyoruz. ( Ekstra Kişi Başı … TL) Eğlence bittikten sonra otelimize dönüyoruz.

   

  1. GÜN: 23.Ekim.2019 (Çarşamba)

  Değerli misafirlerimiz otelimizde alman açık büfe kahvaltı sonrasında, Hz. Eyyüp Peygamber’in çile çektiği Mağara'ya hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından, Şanlıurfa’nın en eski ilçelerinden biri olan ve Emevi devletinin başkenti olan yaklaşık (45 km) mesafede olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde inşa edilmiş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii ve içinde Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerden birini ziyaret ediyoruz. Kısa bir molanın ardından Şanlıurfa'ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa'da öğlen yemeği (Extra) molasının ardından 18 km uzaklıkta bulunan Dünyanın en eski Tapınağı' olan 11.500.Yıllık tarihi geçmişi olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Rehberimiz vereceği bilgilerden ve fotoğraf çekimlerinden sonra yaklaşık 190 km ( 3 Saat) mesafede olan Mardin'e hareket ediyoruz. Yolda kısa bir molanın ardından sonra konaklayacağımız Otele yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama ( Mardin Artuklu ) otelde …  

   

  5.GÜN: 24.Ekim.2019 (Perşembe)

  Değerli misafirlerimiz Sabah açık büfe kahvaltının ardından saat:09.00’da otelden ayrılıyoruz. Mardin’de ilk olarak Ortodoks Süryanilerin en eski

   Kiliselerinden olan ve 4. yy inşa edilen Deyrülzafaran Manastırını ve güneş tapınağın Azizler evini geziyoruz. Manastır gezisinden sonra Mardin ovasına hakim bir noktada Artuklular ve Akkoyunlular dönemlerinde yapılan Kasımiye medresesini geziyoruz. Daha sonra panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı merkezine gidiyoruz. Mardin Müzesini gezdikten sonra alışveriş için (Bakır eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş v.b ) serbest zaman daha sonra Mardin Keldani Katolik Kilisesi de gördükten sonra Dar sokaklardan geçerek Ulu cami ve Tarihi. PTT Binasını da gezdikten sonra yöresi öğlen yemeğimizi (extra) yemek için Lokantaya geçiyoruz ve sonrasında Mardin’den Midyat’a Doğru Hareket ediyoruz. (53 km. Yaklaşık 1 saat)

   Başta Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü Çarşı merkezindeki Gümüşçülerden Yöresel telkari ürünlerinden satın almanız için Gümüşçüler çarşısında serbest zaman veriyoruz. Alış-veriş sonrası Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet konuk evini gezmek için Midyat sokaklarında Yürüyerek Tarihi Midyat evine ulaşıyoruz. Burayı da gezip fotoğraf çektikten sonra

   Hasankeyf’i görmek için yola koyuluyoruz. (50 km. yaklaşık 45 dakika ) Dicle Nehrinin hayat verdiği Tarihin derinliklerine ve hüznüne götürdüğü bu tarihi Kent Ulu cami( EI Rızk ) Büyük saray, Tarihi köprü ve Mağara oyuklarında satılan Keçi kılından yapılmış Battaniye, çul ve namazlık gibi eşyaların satıldığı otantik çarşılarda serbest zaman veriyoruz. AIışveriş sonrası Batmana gitmek için yola koyuluyoruz. (40 km yaklaşık 30dk )

   Batman şehir Turunun ardından  otelimize geçiyoruz ( Batman Mezopotamya Otel )

   

  1. GÜN: 25.Ekim.2019 (Cuma)

  Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 09.00'da otelden ayrılıyor ve

  Diyarbakır’ı gezmek üzere aracımıza biniyoruz. Doğunun parisi olarak bilinen bu güzel Şehirde Tarihi ulu cami ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini ziyaret ediyoruz. Belirlenen tarihi lokantada öğlen yemeğini (Extra) yedikten sonra (Diyarbakır Surlarından Geçerek Siverek-Kâhta-Nemrut dağına doğru yolculuğumuz devam ediyor.

  Diyarbakır-Siverek: 90 km yaklaşık 1 saat

  Siverek-Kahta: 90 km. yaklaşık 1 saat 15dk

  Kahta-Nemrut: 60 km yaklaşık 2 saat

  Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğumuzun ardından Kahta'ya ulaşıyoruz.

  Nemrut Dağına çıkmak üzere küçük minibüslere binerek İlk durağımız olan Karakuş Tümülüsünü, Cendere köprüsünü yeni köprü üzerinde durarak Fotoğrafını çektikten sonra 2150 metre yüksekliğinde Dünyanın 7 harikalarından biri olan ve Unesco Tarafından Dünya Kültür mirası olarak ilan edilen Kral Antiochus Mezarı bulunan Dev heykelleri, Tümülüsü ve Aslan hereskopunu görmek için Nemrut Dağına doğru hareket ediyoruz ve Güneşin Batışını seyrettikten sonra Kahta’da Konaklayacağımız Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği fix menu olarak Yedikten sonra Dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz. ( White Star Otel )

   

  1. GÜN: 26.Ekim.2019 (Cumartesi)

  Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 08.00’de ayrılıyoruz. Rehberimizle vedalaştıktan sonra İzmir’e hareket etmek üzere aracımıza biniyoruz Bir sonraki Turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

   

   

  Fiyata Dahil Hizmetler

  • Yeni Model Otobüs İle Ulaşım
  • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
  • 6 Gece bölgenin en seçkin otellerinde konaklama
  • Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı
  • Otellerde 6 Akşam Yemeği
  • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri
  • Araç İçi İkramlar
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
  • Tüm Öğlen Yemekleri
  • Halfeti Tekne Turu – 20 TL.
  • Yöresel Eğlence - Sıra Gecesi 85 TL.
  • Nemrut Minibüs ve 50 TL
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri ve shuttle hizmeti
  • Tüm Özel Harcamalar

  2 VEYA 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  1749 ₺
  TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI  2149 ₺
  TÜM KREDİ KARTLARINA 6 TAKSİT  

  1949 ₺

  İKİ YETİŞKİN YANINDA 0-6 YAŞ FİYAT  749 ₺

   

  BİLMENİZ GEREKENLER:

  Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

  Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 7 (yedi) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

  Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

  Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  Çocuk indirimi, 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  Programdaki konaklamalar bölgenin en seçkin otellerinde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

  Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

   

 • ÖZEL GAP TURU 2019

  7 GECE 7 GÜN
  En yakın tarih: 19 - 26 EKİM 20...
  1749 TL
 • Rezervasyon