Kültür Turları

Gökçeada Bozcaada Turu

 • Gökçeada ve Bozcaada'nın güzelliklerinden ilham almaya gidiyoruz.
 • GÖKÇEADA - BOZCAADA
 • Konaklama: 1 Gece Konaklamalı
 • Tur Süresi: 2
 • Hareket Tarihleri: 27 - 28 - 29 Haziran
 • Hareket Noktaları: 📍Hareket Noktaları Fahrettin Altay Meydan Fahrettin Altay (Kamil Koç) önü Üçyol meydan (Kamil Koç) önü Bornova Ege Üniversitesi Hastane önü Karşıyaka Anıt meydanı
 • Ulaşım Şekli: Otobüslü
 • Kişi Başı:
  949 TL
  den başlayan fiyatlarla...
 •  

   

  GÖKÇEADA – BOZCAADA TURU

  2 GÜN 2 GECE (1 GECE KONAKLAMALI)

  ÇANAKKALE’DE MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAMA İMKANI

   

   

  HAREKET: Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen güzergahlar ve belirlenen saatlerde aracımızda buluşuyor ve Turumuz için yola çıkıyoruz.

   

  1 GÜN : Edremit Altınoluk üzerinden, ÇANAKKALE’ye hareket ediyoruz. Uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra, Çanakkale’den feribotla ECEABAT’a geçiyoruz. Buradan KABATEPE İSKELESİ’ne gidiyor ve arabalı vapurla keyifli bir deniz yolculuğu sonrasında, kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı ancak yaşanarak ulaşılabilir bir güzellik olan GÖKÇEADA’ya varıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. Önce, Rum Köylerinden en yüksekte olanı ve 15 Ağustos’ta Meryem Ana Yortusunun gerçekleştiği TEPEKÖYÜ rehberimiz eşliğinde geziyor ve muhteşem manzaraları çekmek üzere fotoğraf molası veriyoruz. Ayrıca Tepeköy mevkiindeki 625 yıllık Çı­nar ağa­cı­nı ar­ka­mıza alıp de­ni­ze doğ­ru yü­rüdüğümüzde ön­ce tüm ih­ti­şa­mıy­la Se­ma­di­rek Ada­sı, son­ra ye­şil bir va­di ve uçsuz bucaksız Ege Denizi be­li­ri­yor. Ye­şil ve ma­vi­den olu­şan et­ki­le­yi­ci bu tablo gibi manzarayı izleyerek, burada bulunmanın keyfini yaşıyoruz. Daha sonra Gökçeada merkezine gidiyoruz. Merkez’de zeytin ürünleri, adaya özgü organik ürünler ve hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman alıyoruz. Bu esnada besi hayvanlarından elde edilen organik  lezzetler ile öğle yemeğimizi de alma şansımız olacak… Buradan hareketle etrafı çok sayıda zeytin ağacı ile çevrili ve dibek kahvesi ve sütlü tatlıları ile ünlü ZEYTİNLİ KÖYÜNÜ ziyaret ediyoruz. Zeytinli Köyü’nü takiben  kafeleri, balık restoranlarıyla  Ada’nın akşamları en hareketli noktası olan, KALEKÖY Limanını da panoramik gördükten sonra,   istemeyerekte olsa bu güzel Ada’ya veda ediyoruz. Feribot ile KABATEPE Limanına ulaşarak ECEABAT’tan  tekrar ÇANAKKALE’ye ulaşıyoruz. ÇANAKKALE merkezdeimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimiz Çanakkale merkez’de bulunan otelimizin avantajıyla, Çanakkale sahilinde yürüyüşler yapabilir.

   

  2 GÜN : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, BOZCAADA’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.Geyikli Yükyeri feribot iskelesinden, mitolojik efsanelerde adı sıkça geçen Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Adanın en görkemli yapısı olan KALE turumuza başlıyoruz. Kale gezimiz esnasında, rehberimizden hem ada ile ilgili, hem de kale ile ilgili, anlatacağı bilgileri aldıktan sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. İsteyenler balık menüsünden, öğle yemeğini  BOZCAADA LİMANI’nda veya Bozcaada’nın merkezindeki ara sokaklarda aperatif olarak alabilirler. Serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur şarap’larından domates reçelinden, badem kurabiyesinden almayı unutmayın!!! Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı BOZCAADA’da, şimdi bir elin parmakları kadar Rumlar kalmış, kültürlerin kaynaştığı; RUM MİMARİSİ EVLERİ, TARİHİ KİLİSESİ’ni görüyor ve sokaklarında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. İsteyen konuklarımızla da, minibüslerle Bozcaada’nın Plajlarını,  Koylarını, Rüzgar Güllerini, Üzüm Bağlarını görmeye gidiyoruz. Bozcaada’nın bu güzellikleri sizleri derinden etkileyecek…Feribot saatine göre gezimizi tamamlıyor ve tekrar GEYİKLİ LİMANI’na geçerek, İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun molalarla, akşam geç saatlerde İzmir’e ulaşıyor ve bir başka KAMTUR seyahatlerinde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

   

   

  İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT ; 1040 TL

  0 - 6 YAŞ KİŞİ BAŞI FİYATI ; 599 TL

  06 - 12 YAŞ ARASI KİŞİ BAŞI FİYAT ; 799 TL

   

  FİYATLARIMIZDA MAXİMUM KARTLARA ÖZEL 12 AYA VARAN TAKSİTLERİMİZ MEVCUTTUR. 

  TAKSİTLİ FİYATLARIMIZ ;

  3 TAKSİT :  338,47 x 3 = 1015,43 TL

  6 TAKSİT : 180,31 x 6 = 1081,86 TL 

   

  Taksitlerimizde vade farkı ödemek istemeyen misafirlerimiz dilerlerse tek çekim ödeme yaparak, çalışmakta oldukları bankadan vade farksız taksitlendirme işlemi yapabilirler.

   

  Benzer Turlar

 • Gökçeada Bozcaada Turu

  2
  En yakın tarih: 27 - 28 - 29 Ha...
  949 TL
 • Günübirlik Datça ve Turgut Şelalesi ve Kızkumu Tur

  Günübirlik
  En yakın tarih: 5 Haziran 12 Ha...
  360 TL
 • Günübirlik Eskişehir Turu

  Günübirlik
  En yakın tarih: 19 Haziran...
  330 TL
 • Günübirlik Kazdağları Ayvalık Cunda Adası Turu

  Günübirlik
  En yakın tarih: 19 Haziran...
  250 TL
 • Günübirlik Akyaka Yuvarlakçay Güzelköy Turu

  Günübirlik
  En yakın tarih: 5 Haziran 12 Ha...
  330  TL
 • Rezervasyon